• Неодамнешно
Каскадска Фарма Органски Мед Криза Овес Житни Култури, 13. оз
zoom_in

Каскадска Фарма Органски Мед Криза Овес Житни Култури, 13. оз

DEN 111.68

Количина на стоки
check Достапно на барање

Каскадска Фарма Органски Мед Овес криза житни карактеристики златни цели зрна овес измешани со крцкави органски пченка и пченица снегулки капе во мед. Започнете го утрото со 18 грама цело зрно по порција и добијте го горивото што ви треба за вашата следна авантура. Овој срдечен мед овес житни вкусови вкусни служи со млеко, или зграби неколку грсти за закуска во движење. Каскадската Фарма сака здрави, органски состојки усовршени од Мајката Природа и ги поддржува земјоделците кои користат одржливи практики за обновување на земјиштето и нивните заедници. ЖИТАРКИ ОД ОВЕС И МЕД : Направени со органски снегулки од пченка, пченични снегулки, овес од цели зрна и мед. НЕ гмо : сертифициран органски мед овесни житни култури направени без гмо или синтетички пестициди. ОРГАНСКА ЗАКУСКА : Кошер и не содржи вештачки вкусови или вештачки бои. ЗДРАВИ СОСТОЈКИ : Направени со 18 грама цело зрно (најмалку 48 грама препорачани дневно). КУТИЈА СОДРЖИ : 1 кутија, 13,5 мл. КУТИЈА БЛУЗИ за ОБРАЗОВАНИЕ : Горди за поддршка на училиштата и наставниците како официјален производ за учество.

Избор на купувачи..