• Неодамнешно
Лопатки за агилност Лебдат-Висококвалитетни Лопатки За Пливање Во Скут - Опрема За Пливање За Почетници До Спортисти Во Триатлон-Додатоци За Базен и Пливање За Под?
zoom_in

Лопатки за агилност Лебдат-Висококвалитетни Лопатки За Пливање Во Скут - Опрема За Пливање За Почетници До Спортисти Во Триатлон-Додатоци

DEN 3.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Лопатките За Агилност се дизајнирани да им обезбедат на пливачите повратни информации за инстант мозочен удар-дури и по само еден круг! Сега направено во нов пловечки материјал кој е одличен за сите пливачи, од учење до пливање до триатлонци. Дизајнот без прерамки одговара на природната контура на вашата рака и ве учи да вршите позитивен притисок во текот на целиот мозочен удар. Ако не одржувате соодветен удар, лопатката ќе ве извести со поместување или паѓање. Ова едноставно лопатка ќе ве одржува свесни за вашата техника, ќе изгради сила и ќе го зголеми вашето чувство за водата. Научете како да ја подобрите вашата техника : Дизајниран да им обезбеди на пливачите повратни информации за инстант мозочен удар, дури и по само еден круг. Дизајн без прерамки : ќе се префрли или ќе падне без соодветна техника на мозочен удар, учејќи да вршите позитивен притисок во текот на вашиот мозочен удар. Дизајн со низок Удар : ви Овозможува безбедно да градите мускули со рационализирана дупка за палецот за правилно поставување на рацете. Пловечки Материјал : Одличен за програми за учење за пливање и отворено пливање на вода за да не ги изгубите. Разновидна Алатка За Обука : Помага да се обучи соодветна техника на мозочен удар за пеперутка, грбно, градно и слободен стил.

Избор на купувачи..