• Неодамнешно
Бади Гај - Се Чувствува Како Дожд Ограничен 180-Грама Виолетова Боја Винил
zoom_in

Бади Гај - Се Чувствува Како Дожд Ограничен 180-Грама Виолетова Боја Винил

DEN 576.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Издание на 30-Годишнината од 1500 поединечно нумерирани копии на виолетова боја 180-грама аудиофил винил. Американскиот Блуз Гитарист Бади Гај го издаде својот осми студиски албум Се Чувствува Како Дожд во 1993 година. Продуциран е од Џон Портер. Албумот содржи песни на Гај напишани од џон Хајат, Џон Фогерти, Џејмс Браун, Реј Чарлс и честиот соработник На Гај Јуниор Велс.Албум Песни1. Таа Е Суперѕвезда2. Одам Лудо3. Се Чувствува Како Дожд4. Таа има Деветнаесет Години5. Некаков Прекрасен6. Страдање7. Промена На Временски8. Можев Да Плачам9. Мери Ан10. Неволја Човек11. Земја Човек Другар Гај - Се Чувствува Како Дожд Ограничен 180-Грама Виолетова Боја Винил.

Избор на купувачи..