• Неодамнешно
Супериорен Комплет Постелнина Од Памук Пејсли, Кралица, Бело
zoom_in

Супериорен Комплет Постелнина Од Памук Пејсли, Кралица, Бело

DEN 0.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Украсете го вашиот кревет со прекрасниот Супериорен Комплет За Памучни Прекривки За Смеа. Направете изјава со вашата постелнина со текстурираната шема мателасе пејсли која без напор ќе се спари со вашата постоечкаesетика. Оваа покривка е совршена рамнотежа да се биде лесен додека сеуште обезбедува максимална топлина и удобност и може да се користи како дополнителен слој на вашиот сегашен ансамбл за постелнина или доволно топол за да се носи самостојно. Секој сет вклучува 1 навлака за јорган со скриено, јасно затворање на копчето и 2 соодветни шамови за перници (1 шам е вклучен со ГОЛЕМИНИ БЛИЗНАЦИ/Близнаци XL). Во овој прекрасен сет се вклучени две координативни шамови за перници во впечатливиот принт на пејсли. Комплетот за постелнина Вклучува : Еден (1) Прекривка, Два (2) Шамови За Перници (Еден (1) Шам За Перници е вклучен Со ДВОЈНИ/Близнаци XL големини) Материјал : 100% памук. Шема : Паизно, Текстура, Цврста. Тежина : 360 GSM. Квалитет : овој сет може да биде слоевит во постудено време или да се користи самостојно во текот на топлите летни месеци како замена за потешките постелнини. Стил : Преоден, Модерен. Грижа : машина за перење. Ве молиме следете ги упатствата на етикетата за нега со цел да се минимизира брчките/намалувањето. Бои : Аква, Црна, Корална, Сива, Слонова Коска, Темносина, Жалфија, Тегет, Бела. Димензии : Прекривката За Близнаци е долга 81" широк х 110", Шамот За Перници е долг 20" широк х 26", Целосната Покривка е долга 96" широк х 110", Шемите За Перници се 20" широки х 26 " долги секоја. Покривката на кралицата е долга 102" широк х 120", Шемите За Перници се долги 20" широк х 26". Кралската Покривка е долга 120" широк х 120", Шемите За Перници се долги 20" широки х 36".

Избор на купувачи..