• Неодамнешно
Пенпауер Кинески Експерт Пенкало Скенер
zoom_in

Пенпауер Кинески Експерт Пенкало Скенер

DEN 1.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Сега Можете Да научите Кинески од читање кога ќе го користите Кинескиот Стручен Скенер за Пенкало. Со овој уред можете да скенирате Кинески книги, весници или списанија на КОМПЈУТЕР. Вклучениот софтвер потоа ве учи како да ги читате хиероглифите. Овој Скенер За Напојување вклучува ЕДНА USB 2.0 порта што може да го поврзе уредот со КОМПЈУТЕР. Ги скенира информациите на околу 15 см во секунда. Овој скенер за книги доаѓа со брз водич за инсталација и картичка за регистрација. Работи добро Со windows 2000, XP И Vista компјутери. Инсталирајте го овој скенер и потоа можете сами да преведувате Од Кинески на англиски јазик. Направете го учењето втор јазик полесно благодарение на овој уред за превод кој е лесен за транспорт во мала чанта или торба. Брзина на скенирање на технички Информации 15 см/сек. Компјутер За Поддршка На Платформа. Интерфејси/Порти Интерфејси/Пристаништа. Овој Скенер За Напојување има 1 x USB 2.0 USB порта. Софтвер. Софтвер Вклучени PENPOWER МИНИ Scan EYE II.Физички Карактеристики. Димензии 5.16 "Висина х 1.22" Ширина х 0.75 " Длабочина. Тежина 1.59 мл- (Исклучува USB кабел). Разно. Содржина На Пакетот Кинески Експерт Пенкало Скенер. Софтвер ЦД. Инсталација брз водич. Картичка За Регистрација. Дополнителни информации Карактер големина : 5-22 пт. Резолуција 600 дпи. Оперативен Систем За компатибилност : Windows XP. Виндоус 2000. Виндоус Виста (32-битна).

Избор на купувачи..