• Неодамнешно
Едима ЕВ-7438рпн Ер иеее 802.11 н Мбит с Безжичен Опсег Екстендер
zoom_in

Едима ЕВ-7438рпн Ер иеее 802.11 н Мбит с Безжичен Опсег Екстендер

DEN 3.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Ew-7438 RPn Air е ултра-компактен wi-Fi продолжувач од следната генерација со моќен ПРОЦЕСОР и интуитивна апликација за придружник на i OS и Android паметни телефони. Елегантно, лесно за употреба решение за елиминирање на мртвите зони на Wi-fi и продолжување на безжичната покриеност, Воздухот EW-7438 RPn обезбедува практична функционалност, обемни карактеристики и елегантен дизајн. Процесорот со голема брзина ги зголемува безжичните перформанси и функцијата за гостинска мрежа нуди додадена вредност како дополнителна безжична мрежа што можете да ја користите за деца или гости, одржувајќи го вашиот приватен Wi-Fi безбеден или ви овозможува да ја надгледувате употребата на интернет кај децата од вашиот паметен телефон. Режимот за добра ноќ и Распоредот на Wi-fi даваат целосна контрола врз вашето безжично опкружување и малиот дизајн нема да ги блокира соседните приклучоци за напојување, додека поддршката 802.11 b/g/n обезбедува широка компатибилност и брза безжична брзина до 300 Mbps . Edimax EW-7438 RPn Air ieee 802.11 n 300 Mbit/s Продолжувач На Безжичен Опсег Користете го овој продолжувач на безжичен опсег за продолжено покривање На Wi-Fi и сигурна врска со вашата постоечка безжична мрежа. 300 mbit/s брзината на безжичен пренос обезбедува висока и ефикасна комуникација со максимална ефикасност. Изградете сигурна домашна или деловна мрежа со Овој Продолжувач На Безжичен Опсег, кој се одликува со ieee 802.11 n технологија и брзини до 300 Mbit/s. LED индикатор функција за максимална продуктивност со дополнителна сигурност. Факторот На Форма На Ѕид обезбедува максимална удобност и болка, употреба без замор.

Избор на купувачи..