• Неодамнешно
Нурисон Максел Апстрактна Слонова Коска 3'10 5'10 Област Килим
zoom_in

Нурисон Максел Апстрактна Слонова Коска 3'10 5'10 Област Килим

DEN 959.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Оваа исклучителна колекција На килими Од областа Максел има привлечен асортиман на современи и класични теми изразени во низа апсења на неутрални палети на бои. Со своите прекрасно модерни текстури, возбудливи омбре ефекти и драматични, речиси 3-димензионални дизајни, овие занитвам килими сигурно ќе им дадат визуелна интрига на секој ентериер. Прекрасните преодни нијанси и зачудувачките омбре ефекти му даваат на овој тепих за Собирање Максел уникатна димензионална привлечност за сите видови простории, од еклектична до современа. Направете изјава за уметност во меки, пригушени тонови на зачадена слонова коска и чај. Напредно моќ разбој изградба за одлична вредност и квалитет. Идеален за соби со умерен сообраќај на стапалата. Лесно чистење и одржување на самото место. Килим рампа препорачува. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина.

Избор на купувачи..