• Неодамнешно
Лав Бренд Волна-Леснотија Дебела И Брза Предиво-Путер, Мултипак Од 3
zoom_in

Лав Бренд Волна-Леснотија Дебела И Брза Предиво-Путер, Мултипак Од 3

DEN 0.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Супер гломазен член на семејството За Леснотија На Волна, има чувство, топлина и мекост на волна со лесна грижа за акрилик. Совршен за дополнителни топли џемпери, јакни, елеци, влечки и капи. Тоа е идеално предиво за почетници. Овој мултипак содржи три топчиња предиво. Тежина Категорија : 6. Содржина : 80% акрилик/20% волна. Putup : 5oz/140g, 87yd/80m (Отпечатоци И Ленти), 5oz/140g, 92yd/84m (Металици), 6oz/170g, 106yd/97m (Цврсти Материи). Мерач : 9sx12r = 4in/10cm на ГОЛЕМИНА US13/9mm игли. Предложена големина на кука за капчиња : N13/9mm. Dyelotted : ние се обидуваме, но не сме секогаш во можност да одговараат на dyelots. Нега : Машинско перење, сушење, хемиско чистење, не белење, не пеглање. Доаѓа во различни бои. Секој продаден одделно. Увезени. Лав Бренд Волна-Леснотија Дебела И Брза Предиво-Путер, Мултипак Од 3.

Избор на купувачи..