• Неодамнешно
Ремо+ Dcm2mg DoorCam 1080p Full HD Wi-Fi® Паметна Безбедносна Камера над вратата, Црна
zoom_in

Ремо+ Dcm2mg DoorCam 1080p Full HD Wi-Fi® Паметна Безбедносна Камера над вратата, Црна

DEN 1.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Сега можете да ја следите речиси секоја врата со Remoplus Door Cam 2! Тоа е втората генерација на првата безжична Wi Fi камера преку врата во светот. Се инсталира за неколку секунди, виси над вратите за притискање за влез, влечење за влез, па дури и замавнување, така што ќе можете да ја следите целата активност во 1080p Full HD. Исто така, има 2 вградени сензори за движење, 2-насочен разговор и подобрено ноќно гледање, плус работи на 3 Д батерии, кои се вклучени. Сега можете исто така да гледате, слушате и разговарате со посетителите од каде и да сте со инстант известувања за притискање испратени до вашите паметни уреди! 160° дијагонално видно поле. 30 FPS стапка на рамка. Компатибилен со врати кои се 1-3/8 во. до 2 во. дебели и најдобро функционираат со врати за притискање, влечење за влез и замавнување. Работи Со Апликација Remo+® (i OS 11 и нагоре, Android 5 и нагоре). Користи внатре-на-дома 2.4 GHz wi-fi® конекција бидејќи антената се наоѓа на внатрешниот дел од тела на камерата. Инстант притисни известувања испратени до паметен телефон или таблет на корисникот со заеднички пристап до 5 корисници. Отпорен на временски услови (IPX4). Опсег на работна температура : 0°F до 122°F. 2-насочен разговор, дигитални и пир сензори за движење, преглед во живо на барање и IR ноќно гледање. Прилагодливи Зони на Движење (достапни само кога се вклучени во наизменична СТРУЈА). Траење на батеријата до 4 месеци. Слободен, 3-ден тркалање Облак складирање. Нема месечни претплати. 1-годишна гаранција за ограничен производител и гаранција за доживотна кражба. Вклучува 3 Д батерии, завртка за капакот на батеријата, шестоаголен клуч, завртки за монтирање, водич за брзо стартување и налепница.

Избор на купувачи..