• Неодамнешно
Анадолија Спенсер Традиционален Тепих Од Волна, Црвен Јаглен, 8' 10'
zoom_in

Анадолија Спенсер Традиционален Тепих Од Волна, Црвен Јаглен, 8' 10'

DEN 3359.68

Количина на стоки
check Достапно на барање

Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Традиционално Стилизирана Волна Област Килими. Големина : 8 'х 10'. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита. Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Рака Тафтувана Во Кина. Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за да ги отстраните. Памучна подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. Колекцијата Килими Во Анадолија носи софистицираност на стариот свет во нови, традиционално стилизирани теписи во областа.

Избор на купувачи..