• Неодамнешно
Суштински Елементи За Џез Ансамбл Сеопфатен Метод За Џез Стил И Импровизација
zoom_in

Суштински Елементи За Џез Ансамбл Сеопфатен Метод За Џез Стил И Импровизација

DEN 234.56

Количина на стоки
check Достапно на барање

Специјално дизајниран да предава основи на џезот на учениците со 1 или 2 години искуство во свирење, но без претходно искуство во свирење џез. Одлично за индивидуална или училница. Ги учи основите на стилот на замав во чекор-по-чекор пристап користејќи добро познати песни. Импровизацијата е олеснета почнувајќи со едноставни фрази со 2 мери. Скалите и основната теорија се воведени во едноставен и лесен за разбирање пристап. 2 ЦД-А се вклучени со снимки од сите вежби и аранжмани. Други карактеристики : 7 аранжмани со целосен бенд, соло примероци, историја на џез и луѓе. СУШТИНСКИ ЕЛЕМЕНТИ ЗА ЏЕЗ АНСАМБЛ ФЛЕЈТА БК/2ЦД.

Избор на купувачи..