• Неодамнешно
Скигеар Од Аркти Машки Снежни Спортови Карго Панталони
zoom_in

Скигеар Од Аркти Машки Снежни Спортови Карго Панталони

DEN 0.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Машки Снежни Спортови Карго Панталони ве одржува топло на температури од -20° до +35° во зависност од вашето ниво на активност. DWR финиш (Издржлив Водоотпорен) помага да се одбие водата од површината на ткаенината. Термок слој кој нуди повисок отпорен на надворешни елементи, вклучувајќи Ветер, Вода и Снег. ТЕРМАТЕХ инженеринг синтетички 85г изолација која нуди висок степен на топлина. 600 Негирачки балистички засилен глужд, гребење и штитници за полите се држат против секојдневното носење. Прилагодлив ремен за половината за посигурно и поудобно вклопување, вклучително и јамка за појас. Машина За Перење.

Избор на купувачи..