• Неодамнешно
Над облаците
zoom_in

Над облаците

DEN 292.64

Количина на стоки
check Достапно на барање

Клавијатуристот Брајан Симпсон беше една од ѕвездите на современиот Џез во 2006 година. 2007 Го гледа Брајан како прави скок кон горниотelалон на жанрот. Неговиот нов албум, НАД ОБЛАЦИТЕ, е мелодичен триумф, уште еднаш го прикажува својот подарок за изработка на заразни куки и свилено-мазни сола. НАД ОБЛАЦИТЕ вклучува инспирирани гостински настапи На Џорџ Дјук, Дејв Коз, Чак Лоед, Вејман Тисдејл и Кирк Вал. Еден неверојатен додаток-никогаш порано слушнато соло од покојниот голем мајкл Брекер-соодветно го затвора албумот. Клавијатуристот Брајан Симпсон беше една од ѕвездите на современиот Џез во 2006 година. 2007 Го гледа Брајан како прави скок кон горниотelалон на жанрот. Неговиот нов албум, НАД ОБЛАЦИТЕ, е мелодичен триумф, уште еднаш го прикажува својот подарок за изработка на заразни куки и свилено-мазни сола. НАД ОБЛАЦИТЕ вклучува инспирирани гостински настапи На Џорџ Дјук, Дејв Коз, Чак Лоед, Вејман Тисдејл и Кирк Вал. Еден неверојатен додаток-никогаш порано слушнато соло од покојниот голем мајкл Брекер-соодветно го затвора албумот.

Избор на купувачи..