• Неодамнешно
Црвен Кап Машки Плисиран Работен Панталон
zoom_in

Црвен Кап Машки Плисиран Работен Панталон

DEN 368.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Завршете ја работата додека се чувствувате и изгледате добро со Нашите Плисирани Работни Панталони. Тие доаѓаат со двојни предни набори за класичен изглед и ткаенина од диагон што се спротивставува на избледувањето на бојата и брчките додека се доволно издржливи за да се справат со најтешките индустриски циклуси на перење. Плус, Технологијата Touchtex ® значи дека овие работни панталони ќе ослободат дамки и почва во миењето за да не мора да трошите дополнително време за чистење. Технологијата Touchtex обезбедува удобност за дишење, трајни бои и отпорност на дамки со уште помека рака; Нашата 65% Полиестер/35% Памучна Црна ткаенина се спротивставува на избледување на миењето после миење; Бара минимално пеглање благодарение на завршницата отпорна на брчки; Многу џебови за складирање на алатките за трговија.

Избор на купувачи..