• Неодамнешно
Јокохама Геоландар А Т Г ЛТ 30Х9, 50Р 104с Ц Пли НА Сите Теренски Гуми
zoom_in

Јокохама Геоландар А Т Г ЛТ 30Х9, 50Р 104с Ц Пли НА Сите Теренски Гуми

DEN 1758.88

Количина на стоки
check Достапно на барање

Соединението на гумите обезбедува одлично држење на патот при екстремни услови на патот и ја подобрува отпорноста на сечење и пробивање на гумите надвор од патот, што ја подобрува влечната сила на сите терени. 3Д шипките се посебни бидејќи ја менуваат формата со абењето на шарата, одржувајќи го исклучителното влечење и држење на патот.Гумата има одлична влечна сила за сите временски услови благодарение на комбинацијата на деталите ЗА тројно 3д пиење на шарата и соединението На Гумата Endуро. Ова го принудува шарата да се истроши рамномерно, што, заедно со побавната стапка на абење, ја прави гумата употреблива подолг временски период. Жлебовите на шарите нудат зголемена празнина за да ја растера нечистотијата и калта заглавени помеѓу жлебовите на шарата. Моделот настапува исто толку добро на пат како и надвор од патот, што го прави совршен за возачите кои бараат разноврсност во нивните гуми. Ова ја прави гумата побезбедна за употреба во текот на целата година.Некои од големини На Геоландар А/Т Г015 направени за лесни камионски возила, се засилени за да можат да издржат и да носат поголеми тежини. Тој е во состојба да се справи со сите нерамни, меки или лабави површини на патот, благодарение на Жлебовите На Шарите На Еџетек и соединението На Гумите Endуро. Овие карактеристики може да се најдат само во гуми наменети за лесни камионски возила, а не за Теренци. Големина : 30Х9, 50Р15. Гумата е обележана со три планински врв и симбол на снегулка за извонредни перформанси во тешки зимски услови.Моделот е исто така тип на сите терени.Подолготрајниот век на шарата е резултат наoundуро соединението и деталите за шарата за пиење. Гумата е многу исплатлива благодарение на оваа и на нејзината внатрешна структура, што ја прави отпорна на пункција и сечење. Сезона : Цела Сезона. Соединението ја забавува стапката на абење на шарата на гумата, додека 3д шипките спречуваат неправилно абење со дистрибуција на притисокот при возење низ областа на шарата.

Избор на купувачи..