• Неодамнешно
Сафавиех Двор Џеси Дамаск Надворешен Внатрешен Тепих За Тркачи На Отворено, 2'3 6 ' 7
zoom_in

Сафавиех Двор Џеси Дамаск Надворешен Внатрешен Тепих За Тркачи На Отворено, 2'3 6 ' 7

DEN 3.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Отпорен на вода што го прави совршен за надворешна употреба .Продавница Safavieh на . Живеат Подобро. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се избегне менување и лизгање . Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови . Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Изработени со подобрен материјал за дополнителна издржливост, килимите во Дворот се претходно координирани за да работат заедно во сродни простори внатре или надвор од домот. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. 100% Полипропилен . Сафавиех разви специјален ткаен сисал кој постигнува сложени дизајни кои се толку лесни за одржување, едноставно го чистите вашиот килим со градинарско црево. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Овие прекрасни, но практични килими го носат украсувањето на отворено на следното ниво со нови дизајни во модни бои и дезени од класични до современи. Додатоци во животниот стил слики не се вклучени .Колекција На Теписи Во Дворот Лесна Нега За Сите Временски Теписи?колекцијата на Дворот е создадена за денес?внатрешен/надворешен начин на живот. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Заштедете Пари. Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот .

Избор на купувачи..