• Неодамнешно
Мотор Свеќичка СП-Форд Бегство
zoom_in

Мотор Свеќичка СП-Форд Бегство

DEN 2791.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Комерцијална платина рампа на странична жица електрода. Екстра-Продолжен Врв Свеќичка Се Користи во одредени специјално дизајнирани мотори. Означено со буквите F Или FE во наставката број на дел на телото и кутијата на приклучокот. Изолаторот со повеќе ребра штити од погрешен оган. Сервисен интервал до 100. Отпорен на оксидација и лачна erзија. Никел-обложена школка за отпорност на корозија. Изолаторот со повеќе ребра штити од погрешен оган. Комерцијална платина рампа на странична жица електрода. Никел-Легура Свеќичка Функција електроди дизајниран за продолжен живот без платина подобрувања. Изолаторот со повеќе ребра штити од погрешен оган. 0,8 мм фино-жичен дизајн. Проекти подалеку во комората за согорување за да се постигне оптимална локација на искра. Отпорен на оксидација и лачна erзија. Обезбедува интервали на услуги од 60. Сервисен интервал до 100. Иридиум-подобрена централна електрода. Гаранцијата е поддржана на национално ниво од дилерите На Форд/Линколн и Овластените Дистрибутери на Форд. Никел-обложена школка за отпорност на корозија. 2 до 3 пати повеќе платина наспроти единечна платина го намалува потребниот напон на отпуштање, што резултира со намалена erзија на платината и зголемена отпорност на фаулирање. Одговара на повеќето автомобилски и многу специјализирани апликации. Означено со буквите P Или E во наставката број на дел на телото и кутијата на приклучокот. интервал до 100. Стандардна Свеќичка Од Бакарно Јадро Тестирана на спецификациите На Форд за перформанси и емисии. Изолаторот со повеќе ребра штити од погрешен оган.

Избор на купувачи..