• Неодамнешно
180w Електричен Вентилатор Радијатор Сонда Термостат Жица Прекинувач Комплет
zoom_in

180w Електричен Вентилатор Радијатор Сонда Термостат Жица Прекинувач Комплет

DEN 560.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Електричен Вентилатор : Универзален 12v вентилатор за ладење со високи перформанси 14" инчен електричен радијатор.Надградениот мотор од 180 вати привлекува 14 засилувачи, произведувајќи над 2964 CFM.Стандардно конфигуриран како извлекувач на воздух или реверзибилен на воздушен туркач.Вклучува стапала за монтирање на држачот и комплетен комплет за ремени за вратоврска со поладна перка.Мери 15" х 14" х 4" дебелина во центарот и тенок 1,8" на работ.Комплет за жици : Универзален електричен вентилатор или комплет за жици за автомобилски додатоци.Безбедно напојува еден вентилатор од 12 волти или автоматски додаток без спојување.Максимална 20 засилувач континуирано нерешено со заштита во линија осигурувач.Стандардните 7 стапки на жици со големина ОД 14 GG овозможуваат флексибилност при монтирање.Инструкции за инсталација и сите вклучени компоненти на сликата.Термостат : Универзален прекинувач за термостат со електричен вентилатор за ладење со двојна игла.Цврст месинг сензор за температура на сондата може да се намали во големина.Претходно поставено на вентилатор за напојување или додаток 12v на избраната температура.Сондата го закачува прекинувачот на радијаторот, моторот или ладилникот за пренос.Ја мери температурата на авто течностите, вклучувајќи масло, вода и течност за ладење. 14-15 Инчен 180w Електричен Вентилатор Радијатор Сонда Термостат Жица Прекинувач Комплет.

Избор на купувачи..