• Неодамнешно
Новиот Алтернатор Одговара На Volvo Bus B12B 12.0 L Дизел 2001-Светски Апликации
zoom_in

Новиот Алтернатор Одговара На Volvo Bus B12B 12.0 L Дизел 2001-Светски Апликации

DEN 1.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

ЗАМЕНУВА : БОШ : 0-124-655-008ВОЛВО : 20409240 20849351ИТЕМ ОПИС : АЛТЕРНАТОРУНИТ ТИП : BOSCHVOLTAGE : 24 AMPERAGE : 110 FAN : ВНАТРЕШЕНРЕГУЛАТОР : ВНАТРЕШЕНПОЛАРИТЕТ : НЕГАТИВЕНРЕГУЛАТОРСКА ПОЗИЦИЈА : 3 : 00 B+ ТЕРМИНАЛ : М8-1,25 ТЕЖИНА : 17,1 ФУНТИ / 7,77 ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА КГПРОИЗВОД : КАКО ДИСТРИБУТЕР НА ДЕЛОВИ НАЈЧЕСТО ПРОДАВАМЕ РЕЗЕРВНИ ДЕЛОВИ (СИТЕ ДЕЛОВИ ОД ОЕМ БИ БИЛЕ ЗАБЕЛЕЖАНИ КАКО ТАКВИ). Резервните делови не се добиени од оригиналното возило или производителот на опрема, но се дизајнирани да функционираат исто како - ако не и подобро од-оригиналот. Сите продадени делови се нови.АПЛИКАЦИИ : *ОВИЕ АПЛИКАЦИИ СЕ ПРОДАВААТ НИЗ ЦЕЛИОТ СВЕТ И МОЖЕ ДА БИДАТ ПОД ДРУГО ИМЕ. ВЕ МОЛИМЕ ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВАШИОТ ДЕЛ БРОЈ ЗА ДА СЕ ОСИГУРАТЕ ДЕКА ОВОЈ ДЕЛ ЌЕ ОДГОВАРА.VOLVO АВТОБУСИ B12 B 12.0 L DSL 2001-2006 VOLVO СРЕДНИ И ТЕШКИ КАМИОНИ FH12 12.1 L DSL 2001-2006 АПЛИКАЦИИ : *ОВИЕ АПЛИКАЦИИ СЕ ПРОДАВААТ НИЗ ЦЕЛИОТ СВЕТ И МОЖЕ ДА БИДАТ ПОД ДРУГО ИМЕ. ВЕ МОЛИМЕ ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВАШИОТ ДЕЛ БРОЈ ЗА ДА СЕ ОСИГУРАТЕ ДЕКА ОВОЈ ДЕЛ ЌЕ ОДГОВАРА. VOLVO АВТОБУСИ B12 B 12.0 L DSL 2001-2006 VOLVO СРЕДНИ И ТЕШКИ КАМИОНИ FH12 12.1 L DSL 2001-2006 ЗАМЕНУВА ДЕЛ БРОЕВИ : BOSCH 0-124-655-008 VOLVO 20409240, 20849351 OEM(И) : BOSCH, VOLVOVOLTAGE : 24 AMPS : 110СОСТОЈБА : ЊУРЕГУЛАТОР ЧАСОВНИК : 3 : 00ФАН ЛОКАЦИЈА : ВНАТРЕШНА РЕГУЛАТОРНА ЛОКАЦИЈА : ВНАТРЕШНА ГОЛЕМИНА НА ОБЕТКА : М8-1,25 ПОЛАРИТЕТ : НЕГАТИВНА ТЕЖИНА : 17,1 ФУНТИ. / 7,77 КГ.

Избор на купувачи..