• Неодамнешно
Вие Сте Транспарентни
zoom_in

Вие Сте Транспарентни

DEN 1.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Мистериозниот Хусере Грав произлезе од пепелта На црното Метално дуо Хомункулус во 2006 година, а во текот на изминатите осум години објави неколку спектакуларни парчиња индустриска црнила исполнета со страв. Макабрниот амбиент и сенишниот црн лебдат Од Вас Се Транспарентни потсетува на парфемот шарнел Од Црниот Метал од раните 90-ти, пустите рани индустриски звуци на етикетата Со Скршено Знаме и подземните одекнувања што Лустморд ги пионираше на албумите какоyс и Монструозната Душа. Овие седум дробење, крепускуларни беспилотни летала се оптеретени со рафали на гаден метален вртлог, цевка орган и грозен реверб што се издигнуваат над морето на разгорување, искривени ниско-крајот тркалаат. Ова е вистински сон-музика за крајните времиња. Вие Сте Транспарентни.

Избор на купувачи..