• Неодамнешно
Воздушен Цилиндар, Воздушен Цилиндар Со Една Прачка, Текстилна Индустрија Од Нерѓосувачки Челик За Машинска Индустрија Електронска Индустрија Хемиска Индустрија
zoom_in

Воздушен Цилиндар, Воздушен Цилиндар Со Една Прачка, Текстилна Индустрија Од Нерѓосувачки Челик За Машинска Индустрија Електронска

DEN 559.68

Количина на стоки
check Достапно на барање

Описи : воздушниот цилиндар е механички уред кој ја користи моќта на компримиран гас за да произведе сила при возвратно линеарно движење. Овој воздушен цилиндар е изработен од висококвалитетен нерѓосувачки челик, со долг век на траење. Карактеристики : воздушниот цилиндар е механички уред кој ја користи моќта на компримиран гас за да произведе сила при возвратно линеарно движење. Овој воздушен цилиндар е изработен од висококвалитетен нерѓосувачки челик, со долг век на траење. Клипот ја прифаќа двојната структура од посебен тип, нема да има функција за истекување, компактна големина и складирање масло. Широко се применува на автоматската опрема во лесната индустрија, хемиската индустрија, текстилната индустрија, електронската и машинската индустрија. Мини пневматски цилиндар е единечна прачка и двојно дејство, со одлично подмачкување и водечки перформанси. Спецификации : Материјал : Модел Од Нерѓосувачки челик : CDJ2 B работен медиум : Карактеристики на воздухот : Работен притисок со двојно дејство : 0,1-0,7 Mpa Температура : - 5 ° C до + 70 ° C дијаметар на Конекторот : M5 Создаден : 10 mm/0,39 инчен Удар : 75 mm/2,95 инчен големина На Производот : 15 x 1,2 cm/5,91 x 0,47 Инчен Тежина : 42g Пакет Вклучен : 1 x Мини пневматски цилиндар мини ПНЕВМАТСКИ ЦИЛИНДАР е единечна Прачка И двојно дејство, со одлично подмачкување И Водечки Перформанси. Широко се применува на автоматската опрема во лесната индустрија, хемиската индустрија, текстилната индустрија, електронската и машинската индустрија. Клипот ја прифаќа двојната структура од посебен тип, нема да има функција за истекување, компактна големина и складирање масло.

Избор на купувачи..