• Неодамнешно
Заштитен знак Ликовна Уметност Баф Платнена Уметност Од Грег Симансон
zoom_in

Заштитен знак Ликовна Уметност Баф Платнена Уметност Од Грег Симансон

DEN 319.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Грег Симансонсубјект : Животински Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова уметничко дело подготвено за закачување, завиткано во галерија има бизон кој стои на дното на шарената сцена.Секогаш експериментирам. Секој однапред смислен поим, за мене, е ограничувачки. Мојата уметност мора да дојде целосно одвнатре. Дури и со комисии, преговарам за одржување на одредена количина на слобода со оваа тема. Елементот на изненадување е навистина возбудлив и има нешто што зајакнува да не знаете што ќе создадете. Кога ќе дозволите да дојде директно од вашата душа, тоа не може да се изведе или планира. Тогаш не е изненадувачки што гледачот може да го почувствува тоа. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. бизон стои на дното на шарена сцена.

Избор на купувачи..