• Неодамнешно
Dc Diy Дозирање Пумпа Мини Перисталтички Дозирање Главата Само-Грундирање Функција Големи 150ml мин За Аквариум Лабораторија Хемиски Аналитички Вода Течност
zoom_in

Dc Diy Дозирање Пумпа Мини Перисталтички Дозирање Главата Само-Грундирање Функција Големи 150ml мин За Аквариум Лабораторија

DEN 127.68

Количина на стоки
check Достапно на барање

Карактеристики : . Оваа мала пумпа за дозирање има функција на самовшмукување. Пренос на опрема за планетарно намалување, стабилност на стапката, долг работен век. Без вентили и заптивки, удобна замена на цревото, лесно одржување. Насока : можете да ја контролирате насоката со позитивно и негативно поврзување. Широко се користи во хемиски, експеримент, храна, растенија, заштита на животната средина, семејство и многу други области. Спецификации : . Модел : Г528. Силика Цевка(внатрешна диа.*надвор диа.) : 1мм*3мм2мм*4мм3мм*5мм (опционално). Мотор : ЕДНОНАСОЧНА струја . Струја : 250-300ма. Работна Состојба : 0-40. Релативна Влажност : 80%. Стапка : . 1*3 силика цевка : 23млмин. 2*4 силика цевка : 65млмин. 3*5 силика цевка : 150млмин. Брзина на ротирање : 0,1-60 вртежи во минута. Големина На Моторот( Q*H) : Прибл.32*23мм. Инсталација Дупка Растојание : Прибл.48,5 мм. Големина На Пакетот : 6.0 * 6.0 * 5.0 цм / 2.4 * 2.4 * 2.0 во. Тежина на пакетот : 69гр / 2,4 мл. Пакет Листа : . 1 * Дозирање пумпа. . Оваа мала пумпа за дозирање има функција на самовшмукување. Пренос на опрема за планетарно намалување, стабилност на стапката, долг работен век. Без вентили и заптивки, удобна замена на цревото, лесно одржување. Насока : можете да ја контролирате насоката со позитивно и негативно поврзување. Широко се користи во хемиски, експеримент, храна, растенија, заштита на животната средина, семејство и многу други области.

Избор на купувачи..