• Неодамнешно
10к Бело Злато Овален Перидот И Дијамантски Прстен
zoom_in

10к Бело Злато Овален Перидот И Дијамантски Прстен

DEN 2.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Овој овален перидот од 10к бело злато и дијамантски прстен има оригинален природен перидот од 7х5 мм со вкупна тежина од 0,67 кт.Метал Тип : Бело-злато Метал Чистота : 10кгем Тип : Перидототал Дијамант Тежина : 0.67 ct Total Дијамант Тежина : 0.02 ct Setting : prongs Length : 0.38 инчи.Ширина : 0.38 во.Форма на камен : Овалстоун Вкупна Тежина : 0,67 ct Gem Боја : Метод На Создавање Зелен Камен : Метод На Третман со природен камен : Не-третирана Должина на камен : 7 Mmstone Ширина : 5 mm Packaging : Бесплатна Кутија За Подароци со Лак 10k Овален Перидот Од Бело Злато и Дијамантски Прстен.

Избор на купувачи..