• Неодамнешно
Воено Одделение ТУФ Хибриден Оклоп Случај за iPhone Про-Хантер Шума Камуфлажа
zoom_in

Воено Одделение ТУФ Хибриден Оклоп Случај за iPhone Про-Хантер Шума Камуфлажа

DEN 959.20

Количина на стоки
check Достапно на барање

За непобедлива заштита, 3-слојниот Хибриден Капка ОД ВОЕНО Одделение за ТУФ обезбедува врвна одбрана од капки и гребнатини. Комплетен мек гумен тпу ентериер го опфаќа apple i Phone 13 Pro за адсорпција на удари од сите страни додека две одделни стврднати школки се закачуваат напред и назад за елегантен изглед кој исто така го издигнува екранот на телефонот за да спречи гребнатини на масата. Карактеристики : Воена Тешка : Пад тестиран на Воени Спецификации за да издржи 4 X MIL-STD (810 G-516.6), што значи дека случаите се намалени на 2 метри со нула штета направена на уредот. Предводник на дизајнот се одликува со издржлива поликарбонатна тврда обвивка и флексибилна внатрешна обвивка НА ТПУ која обезбедува двослојна заштита без да се жртвува стилот. Одликувајќи се со робустен повеќеслоен дизајн, Серијата Туф обезбедува екстремна заштита за вашиот уред. Овој тежок тврд случај го чува вашиот телефон од се што може да фрли животот, одржувајќи го безбеден во секое време дури и во најекстремните услови. Мекото гумено внатрешно јадро на ТПУ цврсто се држи за вашиот телефон додека апсорбира шок и го амортизира телефонот од капки и удари. Патентиран хибриден случај со гребен поликарбонатна тврда обвивка за заштита слична на оклоп. Засилените агли на воздушните перничиња ги штитат ранливите агли и рабови од удар. Потпис усна дизајнирана да го заштити вашиот уред и објективот на фотоапаратот од рамни падови. Подигнатата предна рамка и отворот на камерата спречуваат гребнатини на екранот и објективот на фотоапаратот. Внатрешност на веб-шема за заштита отпорна на удари. Прецизните исечоци обезбедуваат целосен пристап до важните карактеристики, порти и копчиња на вашиот телефон. Материјал : Поликарбонат + ТПУ. Компатибилен Со Apple i Phone 13 Pro. Боја : Хантер Шума Камуфлажа. Воено Одделение ТУФ Хибриден Оклоп Случај за i Phone 13 Про - Хантер Шума Камуфлажа.

Избор на купувачи..