• Неодамнешно
Современи моменти од Гербер Бебе и Дете за момчиња или девојчиња уникатен џемпер плетен качулка и активен пант, сет на облека
zoom_in

Современи моменти од Гербер Бебе и Дете за момчиња или девојчиња уникатен џемпер плетен качулка и активен пант, сет на облека

DEN 271.20

Количина на стоки
check Достапно на барање

Нашите комплети со џемпери со 2 парчиња комбинираат современ стил и целодневна удобност за да го донесат вашето малечко крајно бебе и дете за дете. Врвовите на мали деца и врвовите на бебињата се направени со џемпер и џемпер од вафли, додека дното на детето и дното на бебето се направени со плетено од џемпер од ребра и вафли. Имавме најважни работи независно сертифицирани со Стандард 100 од ОЕКО-Текс, за да не мора да се грижите за штетните материи во облеката на вашето бебе. Овие мешани ткаенини се пријатно меки и пријатни. Современи моменти од Гербер Бебе и Дете за момчиња или девојчиња Унисекс џемпер плетена худи и активен пант, сет на облека од 2 парчиња (12м-5Т). Вклучува еден џемпер со качулка и еден пар плетени панталони со џемпер. Секое парче има супер ситна ткаенина од џемпер за да го задржите вашето малечко пријатно. Панталоните имаат нежна еластична лента за половината за удобност и манжетни нозе за современ стил. Цврста матна орхидеја. Врвот на џемперот има топол аспиратор и пространа, преден кенгур џеб. Број на сертификација на OEKO-Tex : Sh020 165998 Testex. Ткаенина : 52% вискоза 30% поли 18% најлон. Машинско миење / сушење суво. . Овие облеки за бебиња и облека за мали деца се совршени за секојдневен ден дома или излегуваат . дајте им како внимателен подарок за туширање за бебиња!.

Избор на купувачи..