• Неодамнешно
Карат Т.В. Дијамант 10kt Бело злато невестински сет
zoom_in

Карат Т.В. Дијамант 10kt Бело злато невестински сет

DEN 0.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Прекрасен прстен што ветува дека е засекогаш, овој сет на невестински миабела дијамант ќе трае цел живот. Прстенот за ангажман на бело злато искри со 7 тркалезни, бели дијаманти поставени со измет (G-H, I2-I3) во центарот и 132 тркалезни, бели дијаманти поставени со отвори (G-H, I2-I3) по лентата. Придружниот свадбен бенд е совршен натпревар со 24 ледени кружни, бели дијаманти поставени со отвори (G-H, I2-I3), исто така. Миабела 2 Карат Т.В. Дијамант 10kt Бело злато невестински сет : Изработен во 10kt White Gold2 CARAT Тотален дијамантски метеж-сноп Стоунсдиамонд Боја : G-HDiamond Clarity : I2-I3 Learn Morelearn за дијамантите.

Избор на купувачи..