• Неодамнешно
Примарен сребрен стерлинг сребрен родиум чаден кварц и дијамантски прстен
zoom_in

Примарен сребрен стерлинг сребрен родиум чаден кварц и дијамантски прстен

DEN 383.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Изматете го вашиот трендовски моден стил со овој елегантен и суптилен дијамант и кварц прстен. Модерен во стерлинг сребро со родиум, овој прстен прикажува прекрасен 7x5mm овален во форма на чад, пушачки кварц на врвот, заедно со 0,108 CTTW за блескави дијаманти кои нудат атрактивен изглед. Овој прекрасен прстен доаѓа во големина на прстот 8, Gemstone тежи 0,80 CTTW и ширина на опсегот е 2мм. Метална тежина : 1,86 Грамсјевали Тип : Фининг Стил : Gemstone and Diamond Ringgend : Тип : Smoky Quartzbirthstone месец : Junecolor : Brown Cut : Face Ted Shape : Ovalsize : 7mm x 5mmweight : 0,8 Cttwquantity : 1 Jewelry Setting : Prong Diamond Детали : Облик : Тркалезна тежина : 0,108 CTTWQUANTITY : 31 JEWELRY Settion : Prongyour Agires in Ampimentare Green Box Box Booth Box со бела кутија за дарки со бела кутија за дар. лак, совршен за чување или давање подароци. Земја на потеклото : Тајланд Стерлинг Сребрена, родиум-позлатена, скапоцен камен, дијамант.

Избор на купувачи..