• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „пристаниште Виндоус VII“ платно уметност од Мелиса Аверинос
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „пристаниште Виндоус VII“ платно уметност од Мелиса Аверинос

DEN 1530.08

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : Мелиса Averino Ssubject : Abstract Style : Modern & Modernural Product Type : Gallery-завиткано платно Арт. Растејќи на Кејп Код, таа отсекогаш сликала и се наметнувала со напуштање . од студио во нејзината стара куќа што ја споделува со својот „симпатичен сопруг и кучиња за спасување“, таа создава уметност и јоргани и секакви убави работи. Во 2016 година, таа победи најдобро во шоуто за нејзиниот оригинален модерни ватенка во vuilt Con и учи модерно ватирање дома и на патот. Мелиса сака сликарство, ватирање, 'рѓа, еднорози, јога, градинарство, возбудливо шопинг и пита. Мелиса Аверинос 'Харбор Виндоус VII ' CANVAS ART.

Избор на купувачи..