• Неодамнешно
Sandisk CZ Cz Cruzer Glide 32 GB USB Flash Drive
zoom_in

Sandisk CZ Cz Cruzer Glide 32 GB USB Flash Drive

DEN 1.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Чувајте и заштитете сè, од негувани фотографии и видеа до чувствителни училишни датотеки со Sandisk CZ60 Cruzer Glide 32 GB USB флеш -уред. Овој USB-уред доаѓа со Sandisk Secure Access софтвер, кој ви овозможува да ги заштитите и шифрирате датотеките за заштита и криптирање што сакате да ги чувате приватни додека дозволувате пристап до датотеки што сакате да ги споделите. Компактниот Sandisk 32 GB USB флеш -уреди располага со црвен лизгач што се лизга затворен за да го заштити USB -конекторот од штета. Ова го олеснува носењето до и од вашиот дом, работно место, училиште или на кое било друго место што треба да го користите погонот. Исто така е погодно како резервна копија за вашите датотеки, програми, слики, филмови и други податоци што сакате да ги чувате безбедни. Sandisk CZ60 Cruzer Glide 32 GB USB флеш диск : Сигурно преносно складирање. Лесно пренесете ја и носете ја вашата содржина од вашиот компјутер. Дизајнот што може да се повлече го чува конекторот безбеден. Заштита на лозинка и 128-битен софтвер за криптирање AES. Боја : Сина. Sandisk Cruzer Glide 32 GB USB флеш-уредот исто така е идеален како резервен диск за чувствителни податоци во случај оригиналниот погон да се избрише или расипе.

Избор на купувачи..