• Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Керусел“ платно уметност од janаниру
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Керусел“ платно уметност од janаниру

DEN 1.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Уметник : djanirusubject : People Style : Modern & Modernural Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има лице кое седи пред Carrousel.Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на производство на печатење за создавање висок квалитет репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Janаниру „Керусел“ платно уметност.

Избор на купувачи..