• Неодамнешно
Империјал скапоцен камен Стерлинг Сребрен смарагд, создаден сино сафир и создаде бел сафир машки прстен
zoom_in

Империјал скапоцен камен Стерлинг Сребрен смарагд, создаден сино сафир и создаде бел сафир машки прстен

DEN 2.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Изработено во Стерлинг Сребрена прстенот прикажува 9мм x 7mm смарагд, создаден сино сафир скапоцен камен, поставен во неговиот центар. Тркалезни создадени бели сафири во ниски поставувања на Ник од двете страни на центарот на камен, завршувајќи го овој зачудувачки изглед. Завршено со затегнат сјај, овој убав сино сафир и бел прстен од сафир за мажи го рефлектира неговиот елегантен вкус. Смарагд-исечен создаде машка прстен за сини сафир солитер. Создаден сино сафир скапоцен камен смарагд-исечен во големина 7мм х 9 мм. Тркалезно создаден акцент на бел сафир. Направено во S925 Стерлинг сребро. Полиран финиш.

Избор на купувачи..