• Неодамнешно
Килим на зрно зрна од Нов бран
zoom_in

Килим на зрно зрна од Нов бран

DEN 0.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Рачно прицврстени од стручни занаетчии користејќи посебна мешавина од највисок квалитет на кинески волна, овие килими имаат најмеки раце и сјај што е ненадминат. Многу нови дизајни на бранови имаат резба на рацете за додадена длабочина и ткаење сличен на тибетски, претежно пронајдени во килими со рака, но стручно постигнати во овие парчиња со рачно. Рачно затегната. Направено во Кина. 100% волна со поддршка од памук. Ниска висина на купот 0,45 ". Внатрешен килим.

Избор на купувачи..