• Неодамнешно
Wagner BD180183E роторот на сопирачката се вклопува Изберете: 2013- Chevrolet Camaro, Cadillac CTS
zoom_in

Wagner BD180183E роторот на сопирачката се вклопува Изберете: 2013- Chevrolet Camaro, Cadillac CTS

DEN 8083.04

Количина на стоки
check Достапно на барање

Роторите на сопирачките на Wagner Premium се дизајнирани со технологија фокусирана на обезбедување максимална изведба, отпорност на корозија и леснотија на инсталација. Парот на вагнер ротори со влошки за сопирачките на Вагнер за оптимални перформанси. Инженерски за перформанси-ОЕ-специфичен дизајн на Vane обезбедува ефективна моќност на сопирање и дисипација на топлина, додека контролира бучава, вибрации и суровост. Премиум заштита-Заштитна обвивка за е-штит се применува на површини што не се сопирање за да се инхибира корозијата. Свртено и мазна завршница-бара помалку време на пробивање на подлогата и помагала во соодветна постелнина. Лесна инсталација - Роторите се спакувани во вреќа за инхибитор на корозија на пареа, елиминирајќи ја потребата за облога на нафта што го намалува времето за подготвување. Правилна рамнотежа - Спин избалансиран и пресечен за да ги ограничи вибрациите за подобрување на стабилноста и контролата. Совршено спарување - парови на вагнер премиум ротори со врвни влошки за сопирачките за оптимални перформанси. Fits Select : 2013-2015 CHEVROLET CAMARO 2008,2016,2017-2018 CADILLAC CTS 2009 CADILLAC CTS HI FEATURE V6 2010-2015 CADILLAC CTS LUXURY COLLECTION 2016-2017 CADILLAC CT6 2019 CADILLAC CTS LUXURY and more - add your vehicle to our fit widget to проверете.

Избор на купувачи..