• Неодамнешно
Leapfrog Leaderer Disney Sofia Првиот: начин на путер
zoom_in

Leapfrog Leaderer Disney Sofia Првиот: начин на путер

DEN 290.88

Количина на стоки
check Достапно на барање

Со броењето на маргаритки во 2 S, 5 S и 10 S, тие заработуваат значки заедно со принцезата Софија. Овој предел за читање на вашата книга гради речник, вештини за разбирање и математика за вештини преку ангажирана приказна развиена со експерти за учење на Leapfrog. Заедно, Buttercups градат куќички за птици, собираат дрво и заработуваат значки - но со Бејливик таму, Софија е тешко да ги тестира своите вештини. Кога правилно одговараат на прашања за разбирање и секвенци на приказни, тие заработуваат свои значки за читање. Ги инспирира и поддржува децата додека градат доверба и независност како читатели. Активностите за разбирање ги охрабруваат децата да се потсетат на низата настани во оваа Софија првата авантура. Кога принцезата Софија оди истражувајќи во шумата, загрижениот крал Роланд го испраќа покрај Бејливик, чувар на замокот, за да ја чува безбедна. Кога нејзината кралска придружба донесува одлука за осип да избере опасни диви цвеќиња, Софија го презема водството и ја користи својата генијалност за да го спаси денот! Како што читаат заедно, децата стануваат потопени во авантурата на Buttercups. Leapfrog Leaderer Disney Sofia Првиот : The Buttercup Way : Придружи се на принцезата Софија на патување со војска од пеперутка. Дизни Софија Првиот : Патката на Buttercup работи со лебди и ознака (продадено одделно). Добијте доверба во вештини за математика, како што се броење, препознавање на броеви и модели на броеви. Кога правилно одговараат на прашања за разбирање и секвенци на приказни, тие заработуваат свои значки за читање.Придружете се на принцезата Софија на патување со војска од пеперутка и изградете вештини за математика и читање во шумата од пиперка. Гради речник, разбирање за разбирање и вештини за математика преку ангажирана приказна развиена со експерти за учење на Leapfrog. Како што читаат заедно, децата стануваат потопени во авантурата на Buttercups. Пребројувајќи ги маргаритите во двапати, пет и десетици, тие заработуваат значки заедно со принцезата Софија.

Избор на купувачи..