• Неодамнешно
Изведба на Бен Хоган Изведба Машки и Биг Машки Еко BirdSeye Блок Краток ракав Голф Поло кошула, до големина 5XL
zoom_in

Изведба на Бен Хоган Изведба Машки и Биг Машки Еко BirdSeye Блок Краток ракав Голф Поло кошула, до големина 5XL

DEN 1.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Одлично за еко-свесни голфери, мажот за кратки ракави за голф на Бен Хоган, Еко Бирсие, е направен од 33% рециклиран полиестер. Машката кошула за голф-блокирана од Birdseye има заштита од сонце за да помогне во заштитата од оштетување на УВ зраците. Истегнување ткаенина и технологија за влага за влага помагаат да се обезбеди импресивна удобност. Фабриката на Jerseyерси се чувствува меко против кожата. Заштитата на сонцето помага да се блокираат штетните УВ зраци. Технологијата за влага ви помага да се чувствувате суво. Засилено со стрии за удобност и подвижност. Еко-пријателски дизајн направен со 33% рециклиран полиестер од пластични шишиња. Јаката за само ткаенина создава унифициран изглед. Bird Seye блокира за разноврсен обичен стил. Кратки ракави за удобност при промена на временските услови. 64% полиестер, 33% рециклиран полиестер, 3% еластан.

Избор на купувачи..