• Неодамнешно
7ft. Висок традиционален екран на цреша од јапонски дизајн цреша - црни - панели
zoom_in

7ft. Висок традиционален екран на цреша од јапонски дизајн цреша - црни - панели

DEN 1.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Врз основа на традиционалната употреба на хартија од ориз од Шоџи во јапонски домови, овој делител на склопување на просториите се удвојува во источен стил со прекрасен печатење на цреша. Хартијата Shoji е позната по својата способност да овозможи дифузна светлина, додека сè уште создава цврста бариера за приватност, а нашата е засилена со влакна за дополнителна издржливост. Овој екстра-временски делител е изграден од цврста смрека и има дрвена чинија со удар на дното за да се заштити од измет. Хартијата со ориз од Шоџи обезбедува приватност додека дифутира светлина. Печатење на цреша од цреша и дрвена решетка од предната страна. Лакирани шарки преклопуваат панели во двете насоки.

Избор на купувачи..