• Неодамнешно
Стерлинг Сребрена Пасијанс Свадба Прстени 1. Карат Маркиза Намалување Кубни Цирконија Цз Изјава Прстен Во Собата За Жени, Родиум Обложени Со Големина 6.5
zoom_in

Стерлинг Сребрена Пасијанс Свадба Прстени 1. Карат Маркиза Намалување Кубни Цирконија Цз Изјава Прстен Во Собата За Жени, Родиум

DEN 1.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Овој пасијанс од 3 парчиња со странични камења и сет од прстени за половина вечност има кралска брилијантност и шик елеганција со живописен сјај. Изработени со парична казна 925 стерлинг сребро, родиум позлатени, никел слободен. Главниот камен се одликува со 1,6 каратна маркиза исечена кубна цирконија (12мм х 6мм) во поставување на наклон. Акцентиран со 1.72 ct.tw тркалезна ЦЗ (3,25 мм-2,25 мм) во поставување канал. Бендот мери 8мм во ширина. ●МЕТАЛ€ овој пасијанс со странични камења свадба ангажман 3 парче прстен во собата е направена со парична казна вистински цврст сребро, печат 925, позлатени со родиум за подобрување на сјајот и издржливост. Слој на овој прстен што може да се реди за врвен стил без напор. ●Камен● главниот камен се одликува со 1,6 каратно маркиза исечена кубна цирконија (12мм х 6мм) во поставување на наклон. Акцентиран со 1.72 ct.tw тркалезна ЦЗ (3,25 мм-2,25 мм) во поставување канал. ● Мерења на опсегот мери 8мм во ширина. Овој пасијанс од 3 парчиња со странични камења и сет од прстени за половина вечност има кралска брилијантност и шик елеганција со живописен сјај. ●БЕСПЛАТНО ВРАЌАЊЕ и ГАРАНЦИЈА ● Бесплатно враќање во сад Секое парче накит од Бери поминува низ ригорозна инспекција пред испораката и доаѓа со налози против дефекти во материјалите и изработката 90 дена, исклучува општо абење и злоупотреба. Овој прстен е убаво спакуван во бесплатна кутија за подароци, што го прави совршен невестински свадбени веренички прстени за неа или романтичен подарок за накит за Денот и годишнината на Вљубените.

Избор на купувачи..