• Неодамнешно
Дијамантски Траги 18к Бело Злато 4-Поставување На Пролонг 2. Карат Вкупно Природни Дијаманти Класичен Прстен На Вечноста
zoom_in

Дијамантски Траги 18к Бело Злато 4-Поставување На Пролонг 2. Карат Вкупно Природни Дијаманти Класичен Прстен На Вечноста

DEN 4115.36

Количина на стоки
check Достапно на барање

Вечниот прстен традиционално ја симболизира вечната љубов, правејќи го ова прекрасно парче совршен подарок за посебен роденден или годишнина. Ова парче прави прекрасен подарок, или да додадете треперење во вашата сопствена колекција накит.Овој прекрасен прстен за вечност во класичен стил од 18к бело злато има 20 тркалезни дијаманти со вкупна тежина од 2,01 карат. Дијамантите Се сертифицирани Од Лабораториите АГИ како 100% природна Дијамантска Боја Г, ЈАСНОСТ СИ1 и Со Многу Добар крој. За да го нагласиме вистинскиот оган и сјај на дијамантите, нашиот мајстор златар избра метод за поставување со 4 краци.Спецификации18к бело злато20 тркалезна дијамантска вкупна тежина : 2.01 каратаги Лаборатории сертифицирана боја, СИ1 јасност многу Добри карактеристики на сечењетокласичен стил метод на поставување на вечноста прстен4-ску : Diamл361928 Дијамантски Траги 18к Бело Злато 4-Поставување На 2.01 Карат Вкупно Природни Дијаманти Класичен Прстен На Вечноста.

Избор на купувачи..