• Неодамнешно
Воини-Нинтендо Прекинувач
zoom_in

Воини-Нинтендо Прекинувач

DEN 3.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Изберете од голем број нови и враќачки знаци додека користите нови способности за преземање на непријателските сили што се развиваат. Целосно нови акции На Мусу се додадени во серијата-вклучувајќи ги и ново дизајнираните Напади На Мусу бес-подигнување на возбудата од дување орди непријателски војници во возбудлива мода. Објавено На Оваа Недела На Xbox. Непријателските сили продолжуваат да се развиваат со текот на времето во приказната, целосно искористувајќи голем број различни воени тактики за да го преземат играчот. Приказната се одвива по Војната Онин за време на златното доба од периодот Сенгоку и содржи приказна која се фокусира на животот на двајца од најрепрезентативните воени команданти од оваа er. * 27 ликови што можат да се играат-и хероите што се враќаат и сосема новите ликови добија повторно замислени дизајни со цел да го прикажат волшебниот свет од периодот Сенгоку. Уживајте во возбудлива стратешка акција на еволуираното бојно поле. * Уживајте во возбудлива стратешка акција на еволуираното бојно поле . * Доживејте интензивна историска драма поставена за време На периодот Сенгоку Во Јапонија, раскажана од перспектива на најистакнатите воени команданти од оваа military : нобунага Ода и Мицухиде Акечи . Како најновиот нумериран запис ВО франшизата НА САМУРАЈСКИТЕ ВОИНИ, приказната, ликовите и визуелните слики беа повторно замислени да ја постават сцената за возбудлива нова серија. Искуство електрифицирање мусу акција како никогаш порано ВО САМУРАЈ ВОИНИ 5! Карактеристики : * Објавено И прикажано На Нинтендо Директно со над 1,4 ММ гледачи во реално време. Како најновиот нумериран запис ВО франшизата НА САМУРАЈСКИТЕ ВОИНИ, приказната, ликовите и визуелните слики беа повторно замислени да ја постават сцената за возбудлива нова серија. Непријателските сили продолжуваат да се развиваат со текот на времето во приказната, целосно искористувајќи голем број различни воени тактики за да го преземат играчот.

Избор на купувачи..