• Неодамнешно
Теретана За Прекинувач8-Ц Минијатурни Столбови ЗА Прекинувачи 400ВАК Билатерален Прекинувач За Жици На Шината 10а
zoom_in

Теретана За Прекинувач8-Ц Минијатурни Столбови ЗА Прекинувачи 400ВАК Билатерален Прекинувач За Жици На Шината 10а

DEN 1.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

теретана за прекинувач8-Ц45 Минијатурен Прекинувач 2 Столбови 400ВАК Билатерален Прекинувач За Жици На Шината 10аспецификација : Тип На Ставка : Влез На Струја Со Прекинување На Колото : 6А, 10А, 20аопционален столб : 2 ротиран Напон Уе : 400вацинзулационен Напон Интерфејс : 500вратна Фреквенција : 50/60хзрат Капацитет На Кршење : 4500аратиран Напон На Издржување НА ИМПУЛСОТ : 1,2/50 UIMP 6kvinsolation Тест Напон : Во Рок Од 1 Минута 2kvpolution Степен : 2thertherstare Карактеристики На Термичко Ослободување : Б C Делектричен Живот : 4000mechanical life : 10000 степен на заштита : Ip20set референтната температура на термичкиот дел : 30 степени целзиусови Температурата На околината Дневно во просек помалку од или еднаква на 35 степени целзиусови : -5 ~ +40 Степени Целзиусови Температура На Складирање : -25~+70°C Список На Пакети : 1 X Прекинувач Билатерална Способност За Ожичување На Шината За Да Се Приспособат на Поширок Опсег на Употреба. Максимален капацитет за поврзување 25 мм, жици торзија 3Н. м, погоден за разновидна опрема за инсталација. Жиците се посигурни и постабилни,не се лесни за пласирање СО IEC/EN60898-1. Минијатурен прекинувач ЗА ВЕЖБАЊЕ 8 главно се користи за НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА 50 Hz/60 Hz, двоен напон 230 V/400 V, номинална струја 1a ~ 63 A преоптоварување и заштита од краток спој, а може да се користи и за не-честа работа на префрлување во нормални услови.

Избор на купувачи..