• Неодамнешно
Сафавиех Рачно Изработен Кедар Брук Васи Модерен Памучен Килим Сино 2'3 3'9 2' 3' Акцент, Внатрешен Влез, Кујна, Правоаголник Во Бањата
zoom_in

Сафавиех Рачно Изработен Кедар Брук Васи Модерен Памучен Килим Сино 2'3 3'9 2' 3' Акцент, Внатрешен Влез, Кујна, Правоаголник

DEN 3.33

Количина на стоки
check Достапно на барање

Обичните и шарени килими Од Кедар Брук имаат низа дизајни од гроздобер народна уметност до модерна геометрија и класични мотиви од марокански плочки. Рачно се наѕираше во иновативно ткаење, шаблоните се печатат на памучен куп за да се постигнат нивните јасни, брилијантни нијанси.Карактеристики : висината на Купот Е Помала од 0,25 инчи Модерен и Современ Стилски Геометриски Тип На Ткаење : Рачно Ткаен Во Колекцијата Кедар Брук на Сафавиех повеќе од 100 години, Сафавиех изработува килими со највисок квалитет и неспоредлив стил. Кликнете тука за да дознаете повеќе.Совет : препорачуваме употреба на подлога што не се лизга за да го задржите тепихот на место на мазни површини.Сите големини на килими се приближни. Поради разликата во боите на мониторот, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Ние се обидуваме точно да ги претставиме сите бои на килим. Ве молиме погледнете го текстот погоре за опис на боите прикажани на фотографијата. Висината на купот е Помала од 0,25 инчи. Модерен И Современ Стил. Шик Геометриска Шема.

Избор на купувачи..