• Неодамнешно
ПРЕДВОДЕНА Сијалица За Поплави, БР30, 65В, Затемнување, 5000К, Дневна Светлина, Пакување
zoom_in

ПРЕДВОДЕНА Сијалица За Поплави, БР30, 65В, Затемнување, 5000К, Дневна Светлина, Пакување

DEN 319.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Овие СВЕТИЛКИ ЗА Поплави ПРЕДВОДЕНИ ОД БР30 користат само 9 Вати за да произведат 650 лумени, доволно за да му дадат на вашиот простор мек, удобен сјај. Идеални еквиваленти за замена на светилки со блескаво светло од 65 Вати, тие лесно ќе одговараат на секој стандарден уред за осветлување. Секоја сијалица има прекрасна температура НА бојата ОД 5000К, што совршено ќе го надополни вашиот внатрешен или надворешен простор. Компатибилен со повеќето прекинувачи ЗА затемнување НА ЛЕР, лесно можете да ја прилагодите осветленоста по ваш вкус. Со долг животен век од 10 години, нема потреба да се грижите дали ќе потрошите нешто за замена или трошоци за одржување. Како глобален лидер и снабдувач со целосен спектар на професионални, најсовремени и решенија ЗА ОСВЕТЛУВАЊЕ ПРЕДВОДЕНИ ОД светилки, сите производи НА СИЛВАНИЈА се фокусираат на угостителството на променливите расположенија и потреби на нивните клиенти. Овие светилки користат само 9 вати за да испуштаат светла моќност од 650 лумени . Тие имаат температура НА бојата ОД 5000К Дневна Светлина, што сигурно ќе даде убав, сјаен сјај . Ќе го разубави вашиот простор за безбедносни илиesетски цели . Со животен век до 11.000 часа, поддржан од нашата 3-годишна гаранција, овие светилки се енергетски ефикасни замени и замени за стандардните светилки со блескаво светилки од 65 вати . Овие светилки се затемнети и можат да се прилагодат на осветленоста по ваш избор.

Избор на купувачи..