• Неодамнешно
Гроздобер Старец Од Формацијата На Планинските Карпи Печатена Фотографија Го Врати Големиот Камен Лице Фото Ѕид Уметност Постер
zoom_in

Гроздобер Старец Од Формацијата На Планинските Карпи Печатена Фотографија Го Врати Големиот Камен Лице Фото Ѕид Уметност Постер

DEN 0.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Оваа слика на иконската природна карактеристика пронајдена на Планината Топови во Франконија, НХ, ја доловува величественоста и духовната врска на Старецот На Планината. Првпат анкетирани Во 1805 година Од Лук Брукс и Френсис Виткомб, петте гранитни корнизи имаа значителна културна вредност за Племињата Абенаки и Мохавк. Создаден во текот на илјадници години со глацијално замрзнување и одмрзнување, Старецот На Планината се урна во 2003 година. Жителите разговараа за инсталирање на реплика, но проектот на крајот беше запрен. Веб-страницата се наоѓа на околу 1200 стапки над Профилното Езеро, а карактеристиките беа наречени И Големото Камено Лице или, едноставно, Профилот. Родениот во њу Хемпшир, Даниел Вебстер, служел во Конгресот на САД, претставувајќи ја неговата матична држава, а неговата работа помогнала Да Се истакне Старецот од Планината. Подоцна тој ќе ги пенкало иконите зборови во врска со карактеристичната структура "Мажите ги закачуваат своите знаци што укажуваат на нивните соодветни занаети; чевларите закачуваат гигантски чевли; златарите чудовиште часовник, а стоматологот закачува златен заб; но горе во Планините На Њу Хемпшир, Семоќниот Бог закачи знак за да покаже дека таму прави мажи.". Старецот На Планината, исто така, има посебно значење во традициите на Домородните легенди на областа. Кога структурата се распадна во 2003 година, Племето Абенаки веруваше дека тоа е завршување и повторно спојување на духот во Големиот Круг. Овој отпечаток од сува плоча е дел од културната историја со карактеристичнаesетика и стил. ИСТОРИКС ГРОЗДОБЕР 1900 Старец Од Формацијата На Планинските Карпи Печати Фото-8х10 Инчи Го Врати Големиот Камен Лице Фото Ѕид Уметност Постер.

Избор на купувачи..