• Неодамнешно
Сигнализација ОС-СС-Д-35-Л - Оша Предупредувачки Знак-Рог или Светлина Укажува На Истекување На Ладилно Средство Или Јаглерод Моноксид
zoom_in

Сигнализација ОС-СС-Д-35-Л - Оша Предупредувачки Знак-Рог или Светлина Укажува На Истекување На Ладилно Средство Или Јаглерод

DEN 255.84

Количина на стоки
check Достапно на барање

Нашите знаци се исклучително издржливи, но флексибилни дури и за најинтензивните внатрешни или надворешни услови. Нашите знаци ќе траат се додека вашиот бизнис!. Проверете ги сите наши знаци за прва помош, знаци за опасност, чувајте ги знаците затворени врати, знаци за опасност од електричен панел, знаци за складирање, знаци на овластен персонал, знаци за лабораториски хемикалии и илјадници други. Производите со целосна боја на сигнализација се фабрикувани токму овде во Соединетите држави. ЗАШТИТЕТЕ ГО ВАШИОТ БИЗНИС : овие знаци помагаат да се заштити вашиот бизнис од правни прашања и тужби, истовремено заштитувајќи го вашиот персонал и клиенти преку обезбедување безбедна работна средина во согласност СО ОША или АНСИ. Карактеристики Предупредувачки Знак - Рог или Светлина Укажува На Истекување На Ладилно Средство или Јаглерод Моноксид Направено во USASpecifications Design : Рог Или Светлина Укажува На Истекување На Средство за Ладење или Јаглерод Моноксид : 0,01 lbs - SKU : VSNS759691 ГОРДО НАПРАВЕНО ВО Сад : Купете Со доверба И гордост што доаѓа само од купување производ за Потпишување произведен во нашата држава-на-уметнички објект Во Вест Палм Бич, Флорида. Никогаш не оставајте се изложени на тужби, парични казни или опомени - интегритетот на вашиот бизнис и безбедноста на другите зависи од тоа.Дали вашиот деловен или работен простор е 100% покриен и до код со тековните ознаки и етикети.

Избор на купувачи..