• Неодамнешно
Медисон Далиа Гроздобер Традиционален Тркач Килим, Фуксија Сина, 2 '2 12'
zoom_in

Медисон Далиа Гроздобер Традиционален Тркач Килим, Фуксија Сина, 2 '2 12'

DEN 3089.76

Количина на стоки
check Достапно на барање

Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Висина на купот : 0,35 инчи. Секој килим во оваа прекрасна колекција е најновиот во модата-паметни подни облоги специјално дизајнирани за денешниот раскошен современ и преоден домашен декор. Заштедете Пари. Боја : Фуксија/Сина. Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; назад-тркалање или обратно тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на наборите во тепихот во вашата област; дозволете доволно ти. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Внатрешна Употреба. Издржлива моќност се наѕираше со користење на издржливи полипропиленски синтетички мешавини предива за лесна нега, долготрајна брилијантност. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита. Големина : 2'2" х 12 " Тркач. Подлогата содржи јута и латекс, подлога за тепих (се продава одделно) препорачана да помогне да се спречи менување и лизгање.

Избор на купувачи..