• Неодамнешно
Примарно Злато Карат Бело Злато Дијамант И Смарагд Фенси Прстен
zoom_in

Примарно Злато Карат Бело Злато Дијамант И Смарагд Фенси Прстен

DEN 11692.64

Количина на стоки
check Достапно на барање

Сигурно ќе се негува засекогаш, овој скапоцен камен и дијамантски прстен е изработен од 14 каратно бело злато. Украсени со 0.26 cttw круг зелени смарагд скапоцени камења и 0.204 cttw треперење круг дијаманти за блескави жалба. Овој заострен прстен сигурно ќе импресионира и доаѓа во големина на целиот прст 7.Метална Тежина : 3,66 Грама Накит Тип : Финеринг Стил : Фенси Пресврт Ринггендер : Женски метал : Златен Карат : 14 Каратметална Боја : Ширина на Бела Лента : 2 до 7мм (заострени)Големина На Прстен : 7гемстоун Детали : Тип : Смарагден Камен Месец : Мајбојка : Зеленило : Тркалезна Големина : 2,3 мм, 2,1 мм, 1,7 мм, 1,2 мм тежина : 0,26 Cttwquantity : 1, 2, 2, 2 Поставување накит : Canneldiamond Детали : Јасност : I2color : I-Jshape : тркалезна големина : 0,9 Mm, 0,8 mmweight : 0,204 Cttwquantity : 36, 20 Накит Поставување : Prongy вашиот предмет пристигнува во бесплатна зелена кутија за подароци со Бел лак, совршен за чување Или Давање подароци.Земја На Потекло : Индија 14 Каратно Бело Злато, Смарагд, Дијамант.

Избор на купувачи..