• Неодамнешно
Мексико Оз Сребрена Рамнотежа Скала МС-НГЦ
zoom_in

Мексико Оз Сребрена Рамнотежа Скала МС-НГЦ

DEN 3.00

Количина на стоки
check Достапно на барање

Оригиналната светска монета Од сребрени шипки, Онза е произведена во 1949 година, датум кога ниту една Друга Сребрена монета не била произведена од Мексиканската Ковачница. Онза не беше произведен повторно до 1978, и овие 1949-датум монети се многу поретки од поновите прашања. Монета Нагласува : Содржи 33.625 грама .925 фино Сребро за вкупно 1 мл чисто Сребро. Ковачница од 1 милион. Оценета И инкапсулирана Состојба На Нане-65 од НГЦ. Од 1949 година, овие монети се оригиналната монета од 1 мл сребрена шипка. Аверс : " Каса Де Монеда де мексико " и датумот со слика на преса за завртки. Обратно : Балансирајте ги вагите, со легенди кои содржат чистота, вкупна тежина и содржина на Сребро. КМ-М49а. Заштитете ја и прикажете ја вашата монета со стил со додавање на атрактивен дисплеј или кутија за подароци во вашата нарачка. Додадете ја оваа мексиканска Сребрена Онза Од 1949 година во вашата кошничка денес!.

Избор на купувачи..