• Неодамнешно
Дури Соломон Геометриски Марокански Тепих Од Волна, Црна Слонова Коска, 2 ' 6 4'
zoom_in

Дури Соломон Геометриски Марокански Тепих Од Волна, Црна Слонова Коска, 2 ' 6 4'

DEN 1.67

Количина на стоки
check Достапно на барање

Safavieh Dhurries DHU635 A Рачно Ткаени Црна / Слонова Коска Килим Колекцијата На современи рамни ткаат килими Е направена со користење на 100 проценти чиста волна и верна послушност кон традициите на локалните занаетчии. Оригиналната текстура и меката боја на античките Дури, толку ценети од колекционерите, вешто се пресоздаваат во овие возвишени теписи. Конструкцијата со рамно ткаење и класичните геометриски мотиви, со нивните природни, органски нијанси во шема и тон, се подеднакво дома во секојдневни, современи и традиционални поставки. Килимот има приближна дебелина од 0,5 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Класичните геометриски мотиви На Колекцијата Safaviehs flat weave Dhurrie се подеднакво дома во секојдневни современи и традиционални поставки. Ткаењето Дури потекнува Од Индија и секој чекор во нашиот производствен процес верно ги следи традициите на локалните занаетчии. Резултатите се природни органски и со прекрасни нијанси во моделот и тонот. Ние користиме чиста волна за најдобро да ја рекреираме оригиналната текстура и меките бои на античките дури ценети од колекционерите. Колекција : Dhurries. Ширина На Производот : 2 '6". Должина На Производот : 4'. Материјал : 80% Волна 20% Памук.

Избор на купувачи..