• Неодамнешно
Фландрија Ез Проток Ii Merv Економија Фиберглас Филтер За Воздух, Во
zoom_in

Фландрија Ез Проток Ii Merv Економија Фиберглас Филтер За Воздух, Во

DEN 669.28

Количина на стоки
check Достапно на барање

Општо : Ез Проток Ii Филтрите За Еднократна Употреба Се Дизајнирани За Заштита На Печки И Централни Воздушни Единици Во Станбени И Лесни Комерцијални Апликации. Изградбата На Двата Модели Е Идентична, Освен Медиумскиот Држач. Ез Протокот Втори Нема Медиумски Задржувач. Самиот Медиум Се Прилепува Директно На Рамката За Неметални Апликации.Конструкција : Рамката Е Изработена Од Тешка Иверица Во Едноделен Дизајн Што Го Елиминира Одвојувањето На Аголот Медиумот За Филтрирање Е Стакло Со Континуирано Влакно. Смолестото Средство За Врзување Обезбедува Ригидност И Отпорност На Медиумска Компресија Медиумската Поддршка На Ез Протокот Ii Е Направена Да Функционира Без Држач, Со Лепење На Рамката Директно До Медиумот Кој Има Лесна Кожа За Да Ја Направи Самостојното Запечатување Се Постигнува Со Еластично Лепило За Топло Топење Што Го Извршува Целиот Периметар На Рамката И Од Спротиводно И Од Низводно Страни Ул Означувањето Се Појавува На Рамката На Филтерот. Овие Филтри Се Тестирани Од Страна На Преземачите Лаборатории Ад. И Се Класифицирани Како Ул 900 Наведени. Фландрија Ез Проток Ii Merv 4 Економија Фиберглас Филтер За Воздух, 20 X22 X1 Во.

Избор на купувачи..